[017] Błękitnokrwiści. Zagubieni w czasie

10:55

Melissa de la Cruz

 • Okładka miękka
 • Wydawnictwo: JAGUAR
 • Tom 6
 • Ilość rozdziałów: 58 + prolog, epilog
 • Ilość stron: 342
 • Wampiry

 Okładka:

Jeśli chodzi o okładkę mam mieszane uczucia. Z jednej strony uważam ją za dobrą, bo podoba mi się mroczny klimat zachowany przez grafika. Dodatkowo czarne skrzydła i poza postaci nadają czegoś tajemniczego i drapieżnego. Nie podoba mi się kobieta, a raczej jej twarz oraz włosy. Ale chyba czepiam się szczegółów, dlatego okładka otrzyma punkt.
Ocena: 1/1

O książce:

[TUTAJ]

Moje zdanie:

Na początku nie wiedziałam czego spodziewać się po książce, ponieważ jest to już szósty tom. Myślałam, że prawdopodobnie będzie to nudna, rozciągnięta już historyjka. Teraz zwracam honor, myliłam się.

Kolejny tom serii Błękitnokrwiści, opowiada o dalszych losach współczesnych wampirów. Spotykamy się ponownie z Jackiem, Schuyler, Oliverem, Mimi, Kingsley'em. Tematyka powszechnie znana, jednak trochę inna. Wampiry w tej książce, różnią się od znanych nam schematów. Mają błękitną krew, swoich familiantów, rządzą dużymi firmami na Manhattanie, zakładają zgromadzenia, bronią się przed demonami i srebrnokrwistymi. Więc w tej książce nie można spotkać się z nudą, nie tu.
Trolle cofnęły się, ale Oliver wcale nie poczuł się lepiej, bo nadal patrzyły na niego, jakby miały ochotę go zjeść.
Problematykę jaka jest poruszana w tym tomie, można uznać za ukrytą, ale dla uważnego czytelnika jest ona jasna. Wiele z osób mogłoby powiedzieć, że to kolejna bezsensowna historyjka, na zmiany wieczór. Nie zgodzę się. Widzimy tu problem nieszczęśliwej miłości, poświęcenia, honoru, wybaczania, przyjaźni, zaufania. Można wyciągnąć wiele sensownych i wartościowych mott.

Najciekawszym wątkiem było zejście jednej z głównych bohaterek - Mimi, do piekła. Dziewczyna zrobiła to, bo chciała odzyskać swojego ukochanego. Jednak w zamian musiała zostawić jakąś duszę. Dlatego zabrała ze sobą kompana - Olivera. Jak potoczą się ich losy? Czy Mimi okaże się tak wredna, że poświęci oddanego jej przyjaciela?
 - Więc wielki Azrael przybywa do Królestwa Śmierci, bo się zakochał? Tak? - Uśmiechnął się drwiąco.
Kompozycja bardzo mile mnie zaskoczyła. Myślałam, że książka może być przewidywalna, wręcz byłam tego pewna. Jak się później okazało, wszystko potoczyło się nie tak, jak myślałam. To było dla mnie ogromnym, pozytywnym szokiem. Autorka nie pisze chaotycznie, wręcz przeciwnie wszystko jest dobre poukładane. Pani Melissa przedstawia trzy różne historie na raz. Jedna z nich to podróż Mimi, Olivera w poszukiwaniu Kingsley'a. Druga to przygody Jacka i Schuyler. Oraz ostatnia, trzecia to życie Gabrieli i Michała przed odnowieniem więzi.

Język jakim się posługuje autorka jest prosty i mogłabym powiedzieć codzienny. Dlatego książkę czyta się szybko, zrozumiale, bezproblemowo. Czcionka jest dostosowana do oczu czytelnika, że możemy "płynąć" po niej wzrokiem.

Bohaterowie są barwni. Każdy ma swoją szczególną cechę w charakterze, dlatego nawet bez użycia imienia, łatwo zgadujemy o kogo chodzi:
 • Jack - waleczny, zakochany w Schuyler, odważny, troskliwy.
 • Schuyler - pewna siebie, niezorganizowana, odważna, zakochana w Jacku.
 • Mimi - wredna, odważna, pewna siebie, złośliwa, wścibska, zakochana w Kingsley'u.
 • Kingsley - złośliwy, chamski, arogancki, pewny siebie, zakochany w Mimi.
 • Oliver - nerwowy, niezorganizowany, marudny, przyjacielski, wierny.    
Ocena będzie wysoka, bo książka okazała się dla mnie bardzo pozytywnym zaskoczeniem. Czytało się ją bardzo szybko i ani razu mnie nie znudziła. Akcja toczy się szybko, czym porywa czytelnika. Wszystko jest dobrze dopracowane, nie mam się do czego przyczepić.

Polecam wszystkim czytelnikom, którzy zaczęli serię i mają wątpliwości czy ją kontynuować. Oraz tym, którzy kochają paranormal romance. Polecam ludziom, którzy lubią lekkie historie miłosne z przeszkodami stającymi na ich drodze.
Ocena: 4/5

Sumując: 
Okładka - 1/1
Treść - 4/5
Razem - 5/6
Ocena - bardzo dobra

You Might Also Like

16 komentarze

 1. Kontynuuję czytanie tego cyklu tylko dla Mimi. Mimo że na początku była zołzą, to i tak uważam że jest dużo bardziej wyrazista od mdłej i niezdecydowanej Schyuler. Bardzo dobrze, że poszła za głosem serca i szuka sposobu na powrót Kingsleya. Niebawem mam nadzieję dostać Zagubionych w swoje ręce, to porównamy wrażenia.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Swego czasu miałam ochotę przeczytać tę serię, ale jakoś nigdy nie mogę jej znaleźć, a kupować nie mam ochoty (ani kasy ;) Bieeedny portfel).

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba znudziły mi się już książki o wampirach, zwyczajnie zbyt dużo ich już przeczytałam ;-) Niemniej, gdyby jeszcze kiedyś naszła mnie ochota na taką tematykę, to ta pozycja będzie jedną z pierwszych po jaką sięgnę :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Słyszałam zbyt wiele negatywnych opinii na temat tej serii, dlatego chyba sobie odpuszczę. Poza tym, zauroczyła mnie teraz inna książka o wampirach.;) A co za dużo krwiopijców, to niezdrowo - grozi poważnym urazem psychicznym.;D

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja raczej stronię od takich książek. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mimo wielu negatywnych komentarzy, ja uwielbiam "Błędkitnokrwistych". Właśnie jestem o jeden tom przed tym, ale niedługo się za niego biorę:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Serii jeszcze nie skończyłam, ale zamierzam :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Hej tutaj NightHunter z bloga wieczni.bloog.pl Czytałm twojego bloga http://czytamy-ksiazki.blog.onet.pl/ ale musiałam zrobić sb przerwę w pisaniu i nie było mnie dosyć długo :) mam nadzieję, że dalej bd informować mnie o nowych i oczywiście wspaniałych recenzjach książek :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Chyba raczej sobie odpuszczę tę serię:)

  OdpowiedzUsuń
 11. nie słyszałam o tej pozycji, choć wydaje sie ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Uch, dla mnie czytanie tego typu pozycji to prawdziwe męki Tantala :)

  OdpowiedzUsuń
 13. widziałam serię w bibliotece, ale czekam, aż wróci tam pierwszy tom ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Staram się unikać opowieści o wampirach...

  OdpowiedzUsuń
 15. Słyszałam wiele negatywnych rzeczy na temat tej serii, Twoja recenzja w zasadzie jest chyba pierwszą pozytywną recenzją na temat któregoś z tomów...
  Żadnej części nie czytałam i nie wiem, czy kiedykolwiek przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za przeczytanie i komentarz :)

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Twój tekst

Popular Posts

Contact Us

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obserwatorzy

Wyświetlenia

Czytam

Czytam
Igrzyska śmierci - Suzanne Collins

Translate

Szukaj:

Popular Posts

Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images