*[015] Liczby Charona

17:58

Marek Krajewski
 
 • okładka miękka
 • Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydwiczy Znak
 • 19 rozdziałów + prolog, epilog
 • 301 stron
 • kryminał
Okładka:

Wydaje się być tajemnicza i przerażająca jednocześnie. Widzimy bladego mężczyznę z ubrudzoną twarzą. Czarna maź ścieka po jego paliczkach tworząc pasy. Pionowo biegną Hebrajskie litery, które odgrywają dużą rolę.  Tło ciemnoszare. Kolorystyka stonowana i przyciemniona. Według mnie klimat zachowany idealnie. 
Ocena: 1/1
O książce:

[KLIK]

Moje zdanie:
Jest to z pewnością historia zagadkowa, kryminalna i przede wszystkim wciągająca. Przyznam, że obawiałam się kiedy ją dostałam, ale niesłusznie. Nie przepadam za kryminałami, ten jednak był genialny!

Głównym bohaterem jest Popielski. Kiedyś człowiek pracujący w policji, teraz
bezrobotny, zwolniony za niesubordynację. Oprócz miłości do swojej poprzedniej pracy, zagadek, morderstw, mężczyzna ma jeszcze jedną pasję. Jest nią matematyka.

W mieście grasuje przestępca, który zabija kobiety. Ofiara była biedna i bardzo zaniedbana. Dlaczego więc ona? Czym kierował się morderca? Policja jest bezradna. Jednak niedługo po odnalezieniu zwłok, do skrzynki przychodzi list. A w nim tekst napisany po Hebrajsku. Nie jest to jednak zwykły Hebrajski, lecz Biblijny.  Istnieje człowiek, który potrafi to rozwiązać. Jest nim Popielski. Jego szef unosi się dumą i nie chce go zatrudnić. Do czasu kiedy dochodzi do kolejnego morderstwa. Ponownie pojawia się Hebrajski tekst. Teraz jednak to Popielski dyktuje warunki, ponieważ został już przez kogoś zatrudniony jako prywatny detektyw. Którą opcję wybierze? A może jakoś to pogodzi?

Na drodze oczywiście musi stanąć miłość. Pewna młoda kobieta, kiedyś studentka Popielskiego, Renata Sperling wraca do Lwowa, aby odnaleźć swojego dawnego profesora. Chce go prosić o pomoc. Jej szefowa, hrabina domostwa, w którym pracuje, zniknęła. Bez niej jest źle traktowana. Popielski ma wątpliwości, jednak kobieta jest tak piękna! Nie może się oprzeć. (Chłopy zawsze myślą tym na dole, nie głową... - przepraszam, musiałam ;D)

Jedzie do domostwa gdzie zostaje bardzo mocno pobity. Za co? Za wtykanie nosa w nie swoje sprawy. Nie może znieść upokorzenia przed Renatą. Nie może, ale musi.

Za morderstwami kryje się coś więcej. Tak stwierdza detektyw. Zagłębiamy się w świat Biblijnej Hebrajszczyzny, kwadratów magicznych, iloczynów i liczb, liczb, liczb.

Jaką zagadkę kryje zbrodniarz? Co może być tak ważnego by zabijać? Kiedy Popielski zna rozwiązanie i powoli słyszy dźwięk triumfu, wszystko się psuje. Przychodzą komplikacje i to nawet wielkie. Kobieta, którą kocha okazuje się zdrajczynią? Czy to wszystko był podstęp? 

Dochodzi do kolejnego morderstwa, nie chcianego i nie przewidzianego, nie było go w planach. Tym razem błąd popełnił ten dobry. To może przynieść Popielskiemu kłopoty. Jednak czego nie wymyśli wspaniały matematyk, aby się bronić? Całe szczęście, że ma wsparcie w koledze z pracy. Przyjdzie czas ZEMSTY. Czy detektyw okaże się mściwy? Czy będzie w stanie wsadzić niewinną osobę za kratki? Na wszystkie pytania znajdziecie odpowiedzi w tej lekturze, którą szczerze polecam. Podobało mi się to, że każda zagadka była szczegółowo wyjaśniona. Zrozumienie ułatwiają tabele, rysunki i specjalne zaznaczenia. Sama się zdziwiłam kiedy wszystko zaczęło się układać w logiczną całość. Coś niesamowitego!

Nie wahajcie się i poznajcie tajemnicę Liczb Charona. Książka miała pierwsze miejsce na liście TOP 10 w empiku. Uważam, że naprawdę zasłużyła. 

Ocena: 4/5 

Sumując: 
Okładka - 1/1
Treść - 4/5
Razem - 5/6
Ocena - bardzo dobra 
You Might Also Like

12 komentarze

 1. Książki Krajewskiego nie są dla mnie. Kiedyś zabrałam się za "Erynie", ale napisałam w krótkiej notce - nie udało mi się doczytać końca.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam akurat tę ksiązkę Krajewskiego i bardzo mi się podobała. Naprawde świetnie pisze :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Krajewskiego mam dopiero w planach. Ciekawe, czy przypadnie mi do gustu

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytać czy nie czytać ? Oto jest pytanie ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Moja koleżanka lubi Krajewskiego. Kiedy miała urodziny, z innymi dziewczynami złożyłyśmy się i kupiłyśmy jej jego nową książkę (wtedy była nowa), którą planowała samej kupić ;)
  Sama nie czytałam, ale jeśli kiedyś spotkam w bibliotece, z ciekawości wypożyczę. Jakąkolwiek jego autorstwa.

  Informacje o nowych notkach prosimy pozostawiać w Spamowniku (znajduje się on w "Menu" po prawej), o czym Metaliczna napisała w poście ;>

  OdpowiedzUsuń
 6. niedawno miałam wilką chęć na tę książkę, ale już mi przeszło :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kryminały raczej nie dla mnie :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Podpisuję się pod komentarzem wyżej - nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Czytałam o tej książce sporo dobrego i musze przyznac że mnie zainteresowałaś.
  www.vampire-diaries2.blog.onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo lubię kryminały, więc jestem raczej na "tak". No i ta okładka! ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za przeczytanie i komentarz :)

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Twój tekst

Popular Posts

Contact Us

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obserwatorzy

Wyświetlenia

Czytam

Czytam
Igrzyska śmierci - Suzanne Collins

Translate

Szukaj:

Popular Posts

Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images