[019] Niewidzialna

20:20

Sophie Jordan


 • Okładka miękka
 • Wydawnictwo: BUKOWY LAS
 • Tom 2
 • Ilość rozdziałów: 28
 • Ilość stron: 272
 •  Dragony
Okładka:

Piękna. Jestem zachwycona tą okładką tak samo jak poprzednią. Dziewczyna ma na imię Tamra i jest siostrą głównej bohaterki. Ma taki magnetyczny wzrok! Dodatkowo uroku dodają jej blond, prawie białe włosy oraz dragońska łuska w okół oka. Wszystko jest zachowane w takich zimnych kolorach co mnie osobiście zachwyca.
Ocena: 1/1

O książce:


Moje zdanie:

Pierwszy tom znalazłam sama w nowościach, na stronie pewnej księgarni. Przeczytałam opis i stwierdziłam, że książka może być ciekawa, czegoś takiego jeszcze nie było. I miałam rację, pierwszy tom urzekł mnie w 100%. Dlatego nie wyobrażałam sobie, nie kontynuować czytania przygód Jacindy. Tak trafił do mnie drugi tom, którego recenzję mam przyjemność napisać. 

Książka opowiada historię pewnej dziewczyny, która nie jest taka zwykła, jak może się wydawać. Otóż Jacinda jest dragonką - ognioziejką, jedyną w swoim stadzie. Od razu widzimy jaka jest tematyka książki - smoki. Przyznam, że to jest moja pierwsza historia o smokach z jaką się spotykałam i nie zawiodła mnie. 

Problemem w książce jest przede wszystkim zakazana miłość. To jest główny wątek, który przewija się od samego początku do końca i z nim związane są inne, poboczne problemy. Znajdujemy tu także brak akceptacji dla drugiej osoby, zmuszanie do uczuć, szantażowanie oraz podporządkowywanie się osobie, która jest "nad" tobą. W książce jest także, na pewno dużo na temat zaufania, jego braku oraz tego, jak szybko można je stracić. Autorka nie zapomina poruszyć kwestii wybaczania, prawdziwej przyjaźni, więzi siostrzanej, rodzinnej. Jest także o upartym dążeniu do swoich celów oraz stawia przed nami pytanie, czy czasem nie warto odpuścić. Sami musimy na nie odpowiedzieć.
Opuszki jego palców przesuwają się po mej brodzie, dolnej wardze, tak miękko, zachęcająco, że wiem czego chce. Czuję to w jego dotyku. W tym, jak pochłania mnie ciemnymi oczami. Szepcze moje imię.
Najciekawszym wątkiem była ucieczka Jacindy ze stada oraz to, jak siostra przyszłego przywódcy stada ją szpiegowała. Oczywiście wpakowały się w kłopoty, bo natknęły się na myśliwych, którzy akurat polowali. Zostają porwane. Główna bohaterka jest w o wiele lepszej sytuacji, gdyż jeden z myśliwych to jej  ukochany. Czy zdoła wyzwolić je obie? Czy może jedna z nich zostanie stracona?
Znowu jestem tylko zwierzyną, bestią. gardło rozdziera mi skowyt, gdy ciasno związują moje skrzydła, uniemożliwiając wszelkie ruchy i zapobiegając odfrunięciu. Podrzucają mnie w powietrzu i uderzam o twardą, gładką powierzchnię.
Kompozycja idealna. Przede wszystkim zaskakuje. Ani razu nie sprawdziło się to, co sobie zakładałam. Przebieg akcji zawsze toczył się zupełnie inaczej. Czyta się szybko i lekko, nie nudzi. Książka napisana dokładnie i starannie, nie panuje tu chaos. Jest wiele dialogów, ale opisy też świetnie oddają atmosferę. Dobrze opisane uczucia.

Język, jakim pisze Pani Sophie jest prosty i zrozumiały. Trzeba także pochwalić tłumaczkę, Panią Małgosię, gdyż nie znalazłam ani jednej literówki. Autorka stosuje wiele epitetów i metafor co jeszcze bardziej umila czytanie. Słowa są młodzieżowe, brak wulgaryzmów. Sytuacje i zachowanie typowo nastoletnie. Ogromny plus.

Bohaterowie różnorodni, każdy inny. Autorka wymyśliła wyraziste postacie z charakterem. Każdy ma swoją, inną osobowość. Myślę, że tutaj nie mogę się do niczego przyczepić.
 • Jacinda - pewna siebie, zbuntowana, indywidualistka, niepodległa, samodzielna, odważna, ryzykowna, kochająca, stanowcza, zasadnicza.
 • Tamra - wystraszona, niezdecydowana, współczująca, uczuciowa, naiwna.
 • Will - odważny, zdecydowany, zdolny do poświęceń, uroczy, kochający, troskliwy.
 • Cassian - stanowczy, zdecydowany, zdeterminowany, natrętny, dążący do swoich celów za wszelką cenę, natarczywy, odważny, troskliwy.
Gdy szybko spadamy w dół, Cassian mocno trzyma mnie w objęciach. Wiatr wyje i świszcze wokół nas, tymczasem my opadamy korkociągiem, mknąć ku ziemi. 
Ocena książki bardzo pozytywna. Nie mam się do czego przyczepić, wszystko jest bardzo dobrze skomponowane. Aż chce się czytać takie książki.

Polecam osobom, które maja już za sobą tom 1. To na pewno. Wszystkim, którzy lubią pranaromal romace. Tym co są zafascynowani smokami, dragonami. No  i także osobom, które lubią czytać historie miłosne.
Ocena: 5/5
Sumując: 
Okładka - 1/1
Treść - 5/5
Razem - 6/6
Ocena - arcydzieło
!Książkę otrzymałam od: 
za co serdecznie dziękuję.


You Might Also Like

15 komentarze

 1. Niestety ta książka nie urzekła mnie tak, jak pierwsza część.

  OdpowiedzUsuń
 2. okładka jest ładna to fakt, ale fabuła mnie jakoś nie ciekawi :< p.s nie nie patrzyłam na allegro, bo wole poprzymierzac :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Nic, tylko szukać w księgarni i bibliotece.;]

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak na razie to mam zamiar sięgnąć po pierwszą część, ale widzę już, że na niej się nie zakończy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Widzę, że kolejna książka trafia na moją półkę "chcę przeczytać". Będę musiała ją przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 6. "Polecam osobom, które maja już za sobą tom 1. To na pewno. Wszystkim, którzy lubią pranaromal romace. Tym co są zafascynowani smokami, dragonami. No i także osobom, które lubią czytać historie miłosne."

  Nie spełniam żadnego z tych wymagań :) Nie czytałem tomu 1, nie jestem fanem paranormal romance, nie fascynuję się smokami :) O historiach miłosnych mogę poczytać, ale gdy są one wplecione w fabułę, tj., pełnią niejako rolę ozdobników w powieści :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Raczej nie dla mnie, ale recenzja ciekawa ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Czytałam część pierwszą póki co i jak dla mnie jest to przeciętna, dość dobra seria.

  OdpowiedzUsuń
 9. Chyba nie jestem do końca przekonana.

  OdpowiedzUsuń
 10. zależy o które zdjęcia Ci chodzi , bo tylko 2i3 robiłam ja, bo na reszcie to ja jestem :) a fotografia to od kilku lat po prostu hobby :>

  OdpowiedzUsuń
 11. a to dziękuję w takim razxie, ciesze się ,że się podoba ! Pozdrawiam Cie serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 12. ja muszę zacząć czytać "Przedwiosnie" :< ;p

  OdpowiedzUsuń
 13. ciekawa tematyka, zazwyczaj smoki są dodatkiem, a nie głównymi bohaterami.
  tak zachwalasz, że z chęcią przeczytam ;) tylko, kiedy?

  OdpowiedzUsuń
 14. Chętnie przeczytam, tym bardziej, że nie spotkałam jeszcze książki o takiej tematyce :D

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za przeczytanie i komentarz :)

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Twój tekst

Popular Posts

Contact Us

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obserwatorzy

Wyświetlenia

Czytam

Czytam
Igrzyska śmierci - Suzanne Collins

Translate

Szukaj:

Popular Posts

Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images