[02] Cisza

17:39

Becca Fitzpatrick

 • 396 stron
 • 34 rozdziały
 •  okładka miękka 
 • tom 3
Okładka: 

Wydaje mi się, że jest bardzo ładna. Co prawda poprzednie dwie podobały mi się bardziej, ale tą nie pogardzę. Wszystko się smacznie komponuje.  Ocena: 2/3


O książce: 

[TUTAJ]


Moje zdanie:
  
Książka wzruszająca i piękna. Trzyma poziom. Uważam ją nawet za lepszą od poprzedniego (drugiego) tomu. Wiele wątków nieskończonych. Dlatego z  niecierpliwością czekam na ostatni tom.

Opisywane osoby:
 • Nora
 • Patch
 • Hank
 • Vee
 • Marcie 
Nora - dziewczyna (w poprzedniej części) zostaje uprowadzona. Tutaj budzi się na cmentarzu. Jest cała obolała i z wyczyszczoną pamięcią. Nie może sobie przypomnieć niczego sprzed 5 miesięcy. Zapomina o porwaniu, o dziwnych paranormalnych zjawiskach z jej życia, a co najgorsze o jej miłości - Patchu. Mora usilnie stara się coś sobie przypomnieć. Ale nic z tego. Aż  końcu, kierując się przebłyskami czerni, odnajduje Patcha. Ten jednak, dla jej bezpieczeństwa, odsyła ją i każe jej zapomnieć. Przed Norą trudne wybory. Pamięć powoli wraca, a to co zobaczy może ją przerazić. Czy da radę zmierzyć się z tym co ją czeka?


Patch - ufff... Uwielbiam go. Co prawda zezwala na wyczyszczenie pamięci Norze... Chce, aby ona o nim zapomniała. Ale to wszystko dla jej dobra. Uważa, że Nora bez niego będzie miała normalne życie. Lecz jej miłość do Patcha jest tak silna, że co by się nie działo, jakaś cząstka jego zawsze będzie w jej podświadomości. Aż w końcu Patch wraca. Jednak czy będzie w stanie zaakceptować decyzje, które podejmie jego kochana? 


Hank - ojciec i złoczyńca, kochający egoista. Hank jest biologicznym ojciec Nory. Jednak porywa córkę, torturuje, bo potrzebna jest mu jako zakładniczka.  Jest sprytny, lecz zbyt wysoko ceni swoje umiejętności. Zaczyna randkować z matką Nory, a ta robi wszystko, żeby ją do niego zniechęcić. Czy bliskie Hankowi osoby w końcu się o nim przekonają? Zobaczą jaki jest naprawdę? 

Vee - najlepsza przyjaciółka Nory. Dziewczyna uważa, że tylko ona jest z nią w 100% szczera. Jak się później okazuje, myli się. Jednak stara się nie działać pochopnie. Zastanawia się nad zachowaniem Vee i wie, że robiła to tylko dla jej bezpieczeństwa. Nic nie jest w stanie zniszczyć więzi między nimi. Chyba, że...


Marcie - w tej części wydaje się być  i n n a. Dobrze wiemy, że zawsze wydawała się być wyrafinowana i lubiła wychodzić ze wszystkiego z twarzą. Jednak teraz jest inaczej. Powoli odkrywa tajemnicę ojca - Hanka. Dostrzega jak bardzo była oszukana.Dziewczyna zaczyna twierdzić, że Nora jest całkiem w porządku. Czy możemy liczyć na jej zmianę?
Treść: 5/5

Sumując:
Okładka - 2/3
Treść - 5/5
Razem - 7/8
Ocena - bardzo dobraZakładka:

Chwilowo zakładek brak, bo mama robiła porządki na kompie i usunęła photoshopa usunął mi się photoshop. Postaram się jak najszybciej zainstalować go z powrotem.


Książkę otrzymałam od: 
za co serdecznie dziękuję.You Might Also Like

14 komentarze

 1. Recenzji nie czytałam dokładnie, ale to dlatego, iż staram się zdobyć "szeptem" od kumpeli i nie chciałabym wiedzieć, o czym będę czytać. Nawet jeżeli jest to kontynuacja. Mam nadzieję, że mnie zrozumiesz :)

  OdpowiedzUsuń
 2. nie musisz informować, wszystko się ładnie pokazuje

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo czekałam na recenzję tej książki.I nareszcie się doczekałam.Jest świetna.Czytałam tę książkę i byłam bardzo ciekawa Twojego zdania na jej temat.Równiez z niecierpliwością czekam na kolejny tom.A i tak proszę abyś mnie informowała o nowych notkach bo na blog.onet.pl jak sama wiesz nie ma listy.
  Z góry dzięki.
  www.vampire-diaries2.blog.onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. Akurat okładka podoba mi się najbardziej ze wszystkich. Samej książki jeszcze nie czytałam, ale motyw z utratą pamięci już mnie wkurza. Zobaczymy.

  Aha, i nie, nie musisz już powiadamiać mnie o nn :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam tę serię książek :)
  Nie musisz skarbie informować, mam tak jak ty aktualizującą się listę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Byłabym wdzięczna gdybyś mnie informowała o nn. A i mam do Cb pewną sprawę więc czy mogłabyś wejść na gg? ;d

  OdpowiedzUsuń
 7. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie, nie musisz mnie już informować o nn.
  Lista sama się uaktualnia.
  Pozdrawiam!
  http://my-logorrhea.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. dodaję Cię do linek, także nie musisz mnie informować :)

  OdpowiedzUsuń
 10. No...no...trzeba będzie przeczytać. Poprzednie nawet były niezłe :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Chciałam przeczytać tę ksiązkę, mam nadzieję, że jeszcze kiedyś uda mi się na nią trafić i znajdę czas :) Prosze cię, abys informowała mnie o nn, żebym nie przegapiła nic :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie znam żadnej książki z tej serii, ale chciałabym kiedyś przeczytać chociaż pierwszą część;)
  Byłoby mi miło, gdybyś nas powiadamiała, nie mam listy, która się sama aktualizuje;)
  [Resena]

  OdpowiedzUsuń
 13. Ileż to się słyszy o tej serii. Jestem coraz bardziej ciekawa, dlatego chętnie przeczytałabym całą serię. ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 14. Nie musisz mnie informować, będę Cię odwiedzać kiedy tylko starczy mi czasu ;)
  Co do książki to bardzo chętnie ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za przeczytanie i komentarz :)

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Twój tekst

Popular Posts

Contact Us

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obserwatorzy

Wyświetlenia

Czytam

Czytam
Igrzyska śmierci - Suzanne Collins

Translate

Szukaj:

Popular Posts

Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images