[040] Na zawsze

23:27

Alyson Noel

 • Okładka miękka
 • Wydawnictwo: DOLNOŚLĄSKIE
 • Tom 6
 • Ilość rozdziałów: 45
 • Ilość stron: 271
 • Tematyka: nieśmiertelni, zakazana miłość
 
Okładka:
 
Bardzo długo zastanawiałam się czy ta okładka naprawdę jest dobra. Nie wiedziałam czy zasługuje na ten jeden punkt, który u mnie może zdobyć. Jednak w końcu zdecydowałam, że tak, tylko ze względu na "prawie" pocałunek. Ta sytuacja jest taka adekwatna do historii, może mieć głębsze znaczenie, jednocześnie będąc romantycznym momentem, który uwielbiam.
Ocena: 1/1 
 
O książce:
 
[TUTAJ]  
 
Moje zdanie: 
 
Pamiętam jak sięgnęłam po pierwszy tom. Na początku dowiedziałam się o "Ever" od koleżanki. Poszłam do księgarni, znalazłam, przeczytałam opis, zakochałam się w okładce i kupiłam. Kolejny tom też był dobry. Niestety następne, coraz bardziej tandetne i naciągane. Jednak przejdźmy do oceny ostatniego tomu, tomu 6.
 
Tematyką w książce jest zakazana miłość, a raczej nie skonsumowanie jej. Ever i Damen dalej szukają rozwiązania, aby  n a p r a w d ę  mogli być razem. Zależy im tylko na antidotum, które w końcu się zjawia, na wyciągnięcie ręki. Jednak czy Ever na pewno tego pragnie?
Serce to nie mózg. Nie uznaje logiki.
Problemem jest właściwie sprawa, którą poruszyłam wyżej. Brak możliwości skonsumowania miłości. Pojawia się również brak zaufania, zwątpienie i podejmowanie ważnych wyborów - samodzielnie lub z pomocą przyjaciół. Dowiemy się również o przebaczaniu, mocy spokoju i opanowania.

Najciekawszym wątkiem było, kiedy Ever wcieliła się w postać Adeliny. Całe kilka rozdziałów, w których było opisywane jej życie, przeczytałam jednym tchem. Nie mogłam się oderwać, więc za ten wątek wielki plus.
Staram się żyć tak, by niczego nie żałować.
Kompozycja dosyć przewidywalna, co niestety mnie bardzo zasmuciło. Liczyłam na trochę tajemnicy i czegoś zaskakującego, a większość wydarzeń dało się przewidzieć. Jednak poza tym, napisane dokładnie i starannie.

Język typowo młodzieżowy i potoczny, tak że czyta się przyjemnie i zrozumiale.

Bohaterowie dalej barwi. W kolorach takich jak byli. Chociaż na duży plus - Damen. Przestał być wiecznie zadowolonym, kochającym i rozumiejącym chłopakiem, pokazał pazura.
Nie można oszukiwać na egzaminie z życia.
Książkę oceniam na przeciętną. Lekko naciągana i przedłużana. Chociaż nie można jej odmówić kilku dużych plusów. W pewnych momentach miałam wrażenie, że autorka chce mi przekazać jakiś ukryty sens lub dać radę, jak postępować w moim codziennym życiu, aby być szczęśliwą. Jednak później stwierdzałam, że chyba za dużo wymagam od młodzieżowego paranormal romance.

Polecam wszystkim miłośnikom paranormal romance oraz tym, którzy serię już zaczęli.
Ocena: 3/5
 
Sumując: 
Okładka - 1/1
Treść -  3/5
Razem - 4/6
Ocena - dobra

You Might Also Like

9 komentarze

 1. Okładka mi się podoba, książka mnie jednak nie zaciekawiła. Nie przeczytam

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja wciąż na pierwszym tomie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przeczytałam jedną część i szczerze mowiąc nie mam ochoty na kolejne.
  pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zaczęłam czytać, ale nie dobrnęłam do końca. Chyba nie podejmę następnej próby ;P

  OdpowiedzUsuń
 5. Matko, to już 6 tom ? ;x ja nawet pierwszego nie zdążyłam przeczytać xd jednak ze względu na dość niską notę poczekam kolejne miesiące ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja póki co czuję przesyt wszystkimi książkami z gatunku paranormal romance, dlatego nie planuję sięgać po tę serię ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kolejne romansidło o nie! Trzeba namówić autorów na coś innego, troszkę za dużo na rynku tego gatunku nie uważacie? A może po prostu to ja jestem uprzedzony :)

  OdpowiedzUsuń
 8. o nie, nie lubie takich książek :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Na razie jestem po dwóch pierwszych tomach i mam nadzieję, że i ten mnie nie rozczaruje ;-)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za przeczytanie i komentarz :)

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Twój tekst

Popular Posts

Contact Us

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obserwatorzy

Wyświetlenia

Czytam

Czytam
Igrzyska śmierci - Suzanne Collins

Translate

Szukaj:

Popular Posts

Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images